Рекомендації КЗ “ЖОІППО” щодо проведення Свята останнього дзвоника та випускного вечора в закладі ЗЗСО

Інтерактивні форми для використання в організації та проведенні Онлайн-свята останнього дзвоника і випускних вечорів

Інтерактивна дошка досягнень, спогадів. На сервісі інтерактивної онлайн дошки організувати демонстрацію творчих робіт учнів, їх досягнень у найрізноманітніших напрямах та видах. Наочно показати прогрес: з чого вони починали і чого досягли. Згадати минулі заходи, свята, цікаві справи. Учні можуть побажати однокласникам подальших звершень.

Пропонується підготувати та  вручити учням електронні грамоти, дипломи, інші відзнаки.

Ретроспектива навчального року. Завершення навчального року – гарна нагода зупинитися і озирнутися на пройдений шлях. Ретроспектива допомагає:  скласти загальну картину того, що відбувалося, придбати колективну мудрість, відчути гордість від того, що всім разом вдалося досягти. Кожному учаснику написати про події, які запам’яталися, на картках, наклеїти на траєкторію часу. Оцінити отриманий результат.

Виступ казкового персонажа. Можна використовувати доброго казкового героя (або злого, в залежності від сценарію), який вітатиме дітей. Злий казковий герой може виявитися хакером, який буде «хуліганити» в онлайн просторі: писати неподобства (у міру пристойності) в чат, демонструвати свій екран, блокувати функції ведучого тощо. Загалом, вести себе як хакери під час онлайн навчання.

Зробити галерею фото-спогадів, це може бути: 1 вересня, 1-й клас, привітання до Дня вчителя, Новий рік і всі минулі класні та загальношкільні справи, цікаві події.

Хмара сенсів. Зібрати хмару слів на вибір про те, яким був цей навчальний рік, який наш клас, що найбільше цінують школярі в однокласниках. Використовувати онлайн сервіс голосувань menti.com – підготувати слайд презентації. Кожен учень голосує з персонального пристрою, а результати з’являються на екрані демонстрації в Zoom.

Секретний подарунок. Суть гри полягає в тому, щоб кожен однокласник відправив секретний подарунок іншому. Одержувач, в свою чергу, не знає, хто йому підготував подарунок, і повинен вгадати відправника. Подарунок (а це фантазія відправника) може бути будь-яким: малюнок, саморобка, власний вірш, канцелярія тощо Для організації секретного подарунка необхідна допомога батьків. Кожна дитина в інтернеті, есемеской, поштою отримує карту скарбів, за допомогою якої вона може знайти подарунок (наприклад, біля школи або свого будинку).

Лист у майбутнє. Учням пропонується написати самому собі побажання, намалювати малюнок, нагадування того, що потрібно зробити в майбутньому і отримати його у важливу для випускника (учня) дату (наступний рік, через декілька років, випуск). Надіслати лист можна на e-mail вчителя, щоб переправити його назад через певний час, або відправити лист собі в майбутнє, щоб отримати в зазначену дату.

Інтерактивна (віртуальна) екскурсія. Фокус камери, рухаючись школою,   заглядає в пам’ятні місця: кабінети, де займалися, гардероб, їдальню, бібліотеку, спортивний та актовий зали. У кадрі з’являються директор школи, класний керівник, перша вчителька, батьки, які вітають своїх учнів (для цього потрібно заздалегідь змонтувати відео-привітання ). У віртуальну екскурсію вставити записи минулих років, відео-привітання різних вчителів, пісні, вірші.

Челендж  із дзвінком. Змонтувати відео, де кожен учень передає дзвіночок своєму однокласнику.

Онлайн чаювання (кавування). Домовитися про час, зустрітися Zoom, попити чаю, спілкуючись з однокласниками через інтернет.

 

Памятні автографи (записи) на дошці Zoom. Використовуючи інтернет платформу Zoom.us включити онлайн дошку для спільного використання, на якій кожен учасник залишає свій автограф, напис, малюнок з побажаннями. Потім можна зробити скрін із записами, зберегти і роздрукувати собі на пам’ять готову картинку.

Вікторини, квести, конкурси. Можна використовувати інтерактивні платформи Сoreapp. Це адаптивна онлайн-платформа, де ви зможете створити захоплюючі онлайн олімпіади, конкурси, вікторини та інтерактивні квести. Для вікторин також підійдуть сервіси qwezziz.com, kahoot.it.

Створити відеофільм, відеоролик. Для цього необхідно написати сценарій, роздати його всім дійовим особам. Створити заставки для фільму, дати слово ведучому, підготувати виступи директора, батьків, учнів. Станцювати шкільний вальс з родиною (тато, мама, брат, сестра), записавши його на відео Підготувати фотозони шкільної будівлі, подвір’я, або святково оформити приміщення (кімната в квартирі, в будинку)

Влаштувати телевізійну телепередачу. Також, як і відеофільм, створити телепередачу з онлайн підключенням учнів, батьків, вчителів.

Календар очікування останнього дзвоника, випускного, іспитів. Такий календар дозволить відволікти дітей в період очікування. Можна спільно з дітьми відраховувати дні до очікуваного свята. Це можуть бути сюрпризи і домовленості на кожен день. Наприклад, колір дня тижня.

Різнобарвний тиждень. Останній тиждень навчання, можна домовитися зустрічатися на онлайн-уроках в однаковій кольоровій гамі, змінюючи її кожен день.

Гра «Інтуїція». Кожен учасник пише 10 фактів про себе (це можуть бути захоплення, страхи, інтереси), які ніхто не знає. Завдання: вгадати, кому належать ці якості, факти тощо.

Гра «Правда – видумка». Кожен учасник говорить два правдивих вислови і одне хибне. В процесі гри учасники повинні здогадатися, який із трьох наведених «фактів» про однокласника є правдивим. Тобто визначити, яке твердження є хибним.

 

Гра «Ніхто не знає, що я…». Кожен з учасників по черзі закінчує фразу: «Жоден з вас не знає, що я …». Повідомлення повинно містити в собі інформацію, яку дійсно ніхто в класі не знає. Гра дозволяє цікаво представити себе, по-новому подивитися на однокласників.

Караоке онлайн. Пропонуємо заспівати випускну пісню в прямому ефірі на онлайн платформах(Youtube, Instagram, Zoom, Skype, Facebook).

Пам’ятне фото в Zoom. Зберіться в Zoom всім класом. Прийміть красиві або смішні пози, помахайте руками. Натисніть PrtSc. Зробіть кілька кадрів.

Ідеальний випускний. До випускного вечора є ще час. Щодо пошуку бачення та сенсів проведення цього свята можна запустити в дистанційному режимі флешмоб «Ідеальний випускний», де учні, їх батьки зможуть поділитися своїми думками, пропозиціями, варіантами останнього шкільного свята.

Зважайте, що добре і з любов’ю підготовлене  свято  залишить безліч теплих емоцій і спогадів.