17 лютого здобувачі освіти Мартинівської ЗОШ І-ІІІ ст. взяли участь у Всеукраїнському уроці з медіаграмотності, організація проведення якого була ініційована Міністерством освіти і науки України. Ця ініціатива – частина невідкладних заходів з консолідації українського суспільства, що були затверджені Указом Президента від 14 лютого. Всеукраїнський урок з медіаграмотності проводиться на державному рівні вперше.
Медіаграмотність – це превентивна зброя проти дезінформації та життєво необхідна навичка, яку потрібно розвивати змалку. Урок з медіаграмотності покликаний привернути увагу молодого покоління до розвитку критичного мислення. Разом з класними керівниками школярі проговорили способи розпізнавання фейків, познайомилися з правилами відповідальної поведінки в соціальних мережах, видами маніпуляцій та розглянули процеси створення новин. Для цього класні керівники 1-11 класів використали цікаві активні форми, прийоми та методи: інтегрований урок, вікторина, онлайн тестування, інтерактивна гра, творча робота, тренінг тощо.
Переконані, що такі уроки готують учнів до громадського життя, навчаючи практичним навичкам, які допомагають їм в повсякденному житті.
В інформаційному світі діти повинні вміти критично оцінювати інформацію, знати, яким джерелам довіряти, що таке фейкові новини та як захиститися від маніпуляцій. Адже інформація, яку діти щодня отримують через ЗМІ та соціальні мережі, формує її свідомість. Особливо це актуально для покоління, яке не пам’ятає часів без інтернету.
Тому дбаймо про інформаційну гігієну!