Про одноразову зміну алгоритмів вступу до університетів та складання ДПА.

Сергій Шкарлет
24.03.2022р. ВРУ ухвалила законопроєкт №7132, яким дозволено одноразову зміну алгоритмів вступу до університетів та складання ДПА.
Держава, у першу чергу, висловила довіру педагогам, які в цьому навчальному році виставлять учням підсумкові оцінки без державної підсумкової атестації.
Головним для нас є забезпечення максимальної безпеки учасників освітнього процесу. На жаль, це означає неможливість проведення зовнішнього незалежного оцінювання в традиційному форматі у 2022 році.
Доступність вищої, фахової передвищої та професійної (професійно-технічної) освіти для всіх громадян України незалежно від місця їх перебування є нашим найвищим пріоритетом.
Завдяки цифровізації будуть створені максимально безпечні умови для учасників вступної кампанії, а під час офлайн процедур будуть максимально дотримані безпекові протоколи.
Заклади освіти мають докласти всіх зусиль, аби вступна кампанія пройшла на засадах доброчесності, а прагнення вступників були реалізовані на засадах максимальної прозорості.
Знаю, що на просторах соціальних мереж чимало зараз ведеться дискусій стосовно прийнятого рішення і механізму вступу поточного року. Чимало «експертів», на жаль, не розуміють всієї глибини проблем, викликаних війною. Не розуміють, мабуть, що тисячі наших вчителів і учнів сьогодні перебувають на територіях активних бойових дій, де гостро на собі відчувають усі біди цієї війни.
Але ж ми маємо бути єдиними! Ми зобов’язані гарантувати рівні права кожному школяреві на здобуття подальшої освіти в Україні.
Закликаю до розуміння кожного! До взаємоповаги та підтримки замість переслідування власних політичних цілей.
Важливо! Наразі МОН спільно з Комітетом освіти, науки та інновацій ВРУ, освітянами, експертами та батьками в дуже оперативному режимі працює над остаточним механізмом вступу у 2022 році.
Його розробка знаходиться на фінальній стадії, і вже найближчим часом він буде презентований.
Возможно, это изображение (текст)