НОВАЦІЇ, ГРАФІК, ПРЕДМЕТИ
Наказом Міністерства освіти і науки України від 9 липня 2019 року №945 урегулювано проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2021 року. Відповідно до наказу кожен зареєстрований учасник має право пройти тести щонайбільше з п’яти навчальних предметів. Загалом зовнішнє незалежне оцінювання відбуватиметься з дванадцяти навчальних предметів:
• українська мова
• українська мова і література • історія України • математика • біологія • географія |
• фізика
• хімія • англійська мова • іспанська мова • німецька мова • французька мова |
Зміст сертифікаційних робіт відповідатиме програмам зовнішнього незалежного оцінювання, затвердженим наказами Міністерства освіти і науки України від 26 червня 2018 року №696, від 20 грудня 2018 року №1426, від 04 грудня 2019 року №1513.
Переклад завдань сертифікаційних робіт з історії України, математики (завдання рівня стандарту), математики, біології, географії, фізики, хімії здійснюватиметься кримськотатарською, молдовською, польською, російською, румунською та угорською мовами.
ДЕРЖАВНА ПІДСУМКОВА АТЕСТАЦІЯ У ФОРМІ ЗОВНІШНЬОГО НЕЗАЛЕЖНОГО ОЦІНЮВАННЯ
Результати зовнішнього оцінювання із чотирьох навчальних предметів зараховуються як результати державної підсумкової атестації (за шкалою 1–12 балів) за освітній рівень повної загальної середньої освіти для учнів (слухачів, студентів) закладів загальної середньої освіти, професійної (професійно-технічної), вищої освіти, які в 2021 році завершують здобуття повної загальної середньої освіти:
- українська мова (усі завдання сертифікаційної роботи) або української мова і література (субтест “Атестаційні завдання”);
- математика;
- історія України (субтест “Період XX – початок XXI століття”) або іноземна мова – за вибором здобувача освіти;
- один з навчальних предметів (історія України, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова).
Учням, які виберуть для проходження державної підсумкової атестації математику та/або іноземну мову, оцінка ДПА (за шкалою 1–12 балів) буде визначатися залежно від рівня, на якому вони цей навчальний предмет вивчали:
- для тих, хто вивчав математику та/або іноземну мову на профільному рівні, оцінкою за ДПА буде результат виконання завдань рівня стандарту та профільного рівня;
- для тих, хто вивчав математику та/або іноземну мову на рівні стандарту, оцінкою за ДПА буде результат виконання завдань рівня стандарту.
ВСТУП
Відповідно до Умов прийому на навчання для здобуття вищої освіти, 2021 року під час вступу до вишу зараховуватимуть результати зовнішнього незалежного оцінювання 2018-2021 років.
УКРАЇНСЬКА МОВА / УКРАЇНСЬКА МОВА І ЛІТЕРАТУРА 2021
У 2021 році в переліку навчальних предметів, із яких проводитиметься зовнішнє незалежне оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, виокремлюють 1) українську мову та 2) українську мову і літературу.
Відтак випускники, які завершують у 2021 році здобуття повної загальної середньої освіти та/або планують вступати до закладів вищої освіти, матимуть можливість самостійно обирати, яку саме роботу виконуватимуть під час ЗНО: сертифікаційну роботу з української мови чи сертифікаційну роботу з української мови та літератури.
Випускники закладів загальної середньої освіти, а також учні (слухачі, студенти) закладів професійної (професійно-технічної), вищої освіти, які у 2021 році здобудуть повну загальну середню освіту, мають вибрати українську мову як обов’язковий предмет для проходження державної підсумкової атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання.
Зміст сертифікаційної роботи з української мови і літератури визначено Програмою зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури, затвердженою Міністерством освіти і науки України. Програму розроблено на основі чинних навчальних програм з української мови і літератури для загальноосвітніх навчальних закладів.
Програма зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури 2021 року
Демонстраційний варіант сертифікаційної роботи з української мови 2021 року
Демонстраційний варіант сертифікаційної роботи з української мови і літератури 2021 року
Відповіді на актуальні запитання щодо ЗНО-2021 з української мови і літератури
22 травня 2019 року Кабмін ухвалив нову редакцію Українського правопису.
Відповідно до Наказу Міністерства освіти і науки України від 29.07.2019 № 1033: у завданнях зовнішнього незалежного оцінювання протягом п’яти років будуть використовуватися норми Українського правопису, які не зазнали змін. Тобто завдання, які стосуються норм Українського правопису, будуть ґрунтуватися тільки на тих усталених нормах, які не змінилися.
В Українському центрі було ухвалено рішення: протягом п’яти років не вважати помилковим написання слів згідно з нормами попередньої редакції правопису. Іншими словами екзаменатори позначатимуть написання слів, що не відповідатиме чинному правопису, однак у загальному обліку не враховуватимуть його — такі помилки не вплинуть на загальний бал учасника тестування за написання власного висловлювання.
МАТЕМАТИКА 2021
Випускники закладів загальної середньої освіти, а також учні (слухачі, студенти) закладів професійної (професійно-технічної), вищої освіти, які в 2021 році здобудуть повну загальну середню освіту, мають вибрати математику для проходження державної підсумкової атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання.
Зміст сертифікаційної роботи з математики визначено Програмою зовнішнього незалежного оцінювання з математики, затвердженою Міністерством освіти і науки України. Програму розроблено на основі чинних навчальних програм з математики для загальноосвітніх навчальних закладів.
Програма зовнішнього незалежного оцінювання з математики 2021 року
Демонстраційний варіант сертифікаційної роботи з математики 2021 року (рівень стандарту)
Демонстраційний варіант сертифікаційної роботи з математики 2021 року
Розбір завдань демонстраційного варіанта сертифікаційної роботи з математики 2021 року
Відповіді на актуальні запитання щодо ЗНО-2021 з математики
ІСТОРІЯ УКРАЇНИ 2021
Випускники закладів загальної середньої освіти, а також учні (слухачі, студенти) закладів професійної (професійно-технічної), вищої освіти, які у 2021 році здобудуть повну загальну середню освіту, можуть вибрати історію України для проходження державної підсумкової атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання.
Зміст сертифікаційної роботи з історії України визначено Програмою зовнішнього незалежного оцінювання з історії України, затвердженою Міністерством освіти і науки України. Програму розроблено на основі чинних навчальних програм з історії України для закладів загальної середньої освіти.
Програма зовнішнього незалежного оцінювання з історії України 2021 року
АНГЛІЙСЬКА МОВА 2021
Випускники закладів загальної середньої освіти, а також учні (слухачі, студенти) закладів професійної (професійно-технічної), вищої освіти, які в 2021 році здобудуть повну загальну середню освіту, можуть вибрати англійську мову для проходження державної підсумкової атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання.
Зміст сертифікаційної роботи з англійської мови визначено Програмою зовнішнього незалежного оцінювання з іноземних мов, затвердженою Міністерством освіти і науки України. Програму розроблено на основі чинних навчальних програм з іноземних мов для закладів загальної середньої освіти.
Програма зовнішнього незалежного оцінювання з англійської мови 2021 року
БІОЛОГІЯ 2021
Випускники закладів загальної середньої освіти, а також учні (слухачі, студенти) закладів професійної (професійно-технічної), вищої освіти, які у 2021 році здобудуть повну загальну середню освіту, можуть вибрати біологію для проходження державної підсумкової атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання.
Зміст сертифікаційної роботи з біології визначено Програмою зовнішнього незалежного оцінювання з біології, затвердженою Міністерством освіти і науки України. Програму розроблено на основі чинних навчальних програм з біології для закладів загальної середньої освіти.
Програма зовнішнього незалежного оцінювання з біології 2021 року
ГЕОГРАФІЯ 2021
Випускники закладів загальної середньої освіти, а також учні (слухачі, студенти) закладів професійної (професійно-технічної), вищої освіти, які у 2021 році здобудуть повну загальну середню освіту, можуть вибрати географію для проходження державної підсумкової атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання.
Зміст сертифікаційної роботи з географії визначено Програмою зовнішнього незалежного оцінювання з географії, затвердженою Міністерством освіти і науки України. Програму розроблено на основі чинних навчальних програм з географії для закладів загальної середньої освіти.
Програма зовнішнього незалежного оцінювання з географії 2021 року
ФІЗИКА 2021
Випускники закладів загальної середньої освіти, а також учні (слухачі, студенти) закладів професійної (професійно-технічної), вищої освіти, які у 2021 році здобудуть повну загальну середню освіту, можуть вибрати фізику для проходження державної підсумкової атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання.
Зміст сертифікаційної роботи з фізики визначено Програмою зовнішнього незалежного оцінювання з фізики, затвердженою Міністерством освіти і науки України. Програму розроблено на основі чинних навчальних програм з фізики для закладів загальної середньої освіти.
Програма зовнішнього незалежного оцінювання з фізики 2021 року
ХІМІЯ 2021
Випускники закладів загальної середньої освіти, а також учні (слухачі, студенти) закладів професійної (професійно-технічної), вищої освіти, які в 2021 році здобудуть повну загальну середню освіту можуть обрати хімію для проходження державної підсумкової атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання.
Зміст сертифікаційної роботи з хімії визначено Програмою зовнішнього незалежного оцінювання з хімії, затвердженою Міністерством освіти і науки України. Програму розроблено на основі чинних навчальних програм з хімії для загальноосвітніх навчальних закладів.
Програма зовнішнього незалежного оцінювання з хімії 2021 року
ПРОЦЕДУРА РЕЄСТРАЦІЇ
Реєстрації для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні 2021 року триватиме з 1 лютого до 5 березня включно.
У зв’язку з карантином на території України всі, хто не встиг зареєструватися в основний період, можуть зареєструватися в додатковий період реєстрації для участі в додатковій сесії зовнішнього незалежного оцінювання.
Щоб зареєструватися для участі в додатковій сесії ЗНО, потрібно правильно обрати категорію, створити й заповнити реєстраційну картку, бланк якої формується із використанням спеціального сервісу «Зареєструватися», розміщеного на веб-сайті УЦОЯО у рубриці «ЗНО/ДПА», підготувати комплект реєстраційних документів і подати його особі, відповідальній за реєстрацію в закладі освіти (для випускників шкіл, студентів професійно-технічних закладів і коледжів, які цього року завершують здобуття повної загальної середньої освіти) або надіслати його до відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти (для випускників минулих років).
Звертаємо увагу на те, що комплект реєстраційних документів має містити:
- оформлену реєстраційну картку, бланк якої формується із використанням спеціального сервісу «Зареєструватися»;
- заяву для участі в додатковій сесії;
- засвідчену копію паспорта громадянина України;
- засвідчену копію документа про повну загальну середню освіту (для випускників минулих років).
- за потреби інші документи (медичний висновок про створення про створення особливих умов для проходження ЗНО, копію документа про зміну імені/прізвища, копію нотаріально засвідченого перекладу українською мовою документів, наданих іноземною мовою для реєстрації).
Реєстраційну картку необхідно сформувати за допомогою спеціального сервісу «Зареєструватися». Зауважте, що одним з перших кроків є обрання категорії особи.
Процедура реєстрації осіб, які складають ДПА у формі ЗНО
Процедура реєстрації осіб, які не складають ДПА у формі ЗНО
Перевірка стану опрацювання реєстраційних документів
Після того, як ви надіслали пакет документів для реєстрації до регіонального центру, ви маєте можливість за допомогою сервісу «Стан опрацювання документів» перевірити на якому етапі опрацювання ваші документи. Для цього необхідно увести номер реєстраційної картки до сервісу.
Важливо зазначити, що реєстраційні документи в регіональних центрах опрацьовуються по мірі надходження. Обробка реєстраційних документів триває не довше 10 робочих днів із моменту їхнього надходження до регіонального центру.
Відмова в реєстрації
Вам може бути відмовлено в реєстрації (перереєстрації) для участі в зовнішньому оцінюванні на підставі:
- ненадання документа(ів), що підтверджує(ють) достовірність інформації, зазначеної в реєстраційній картці;
- надання недостовірної інформації;
- подання реєстраційних документів особою, яка відповідно до вимог законодавства не має права на участь у зовнішньому оцінюванні;
- відправлення реєстраційних документів після завершення встановленого строку реєстрації (особі, яка в період реєстрації не подавала реєстраційних документів) або перереєстрації;
- неналежного оформлення документів, необхідних для реєстрації;
- неможливості створення особливих (спеціальних) умов для проходження зовнішнього оцінювання відповідно до медичного висновку.
У разі прийняття рішення про відмову в реєстрації (перереєстрації) вам буде надіслано витяг із протоколу засідання регламентної комісії, у якому буде зазначена причина відмови. Усунути причини, що стали підставою для прийняття такого рішення, можна до 9 червня 2020 року. Потрібно створити нову реєстраційну картку, скориставшись сервісом «Зареєструватися», сформувати пакет реєстраційних документів та надіслати його на адресу відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти або передати до закладу освіти, у якому навчаєтесь (якщо складатимете ДПА у формі ЗНО).