День Безпечного Інтернету

5 лютого у Мартинівській школі вчителем інформатики Трохліб Н.О. був проведений пізнавальний захід з нагоди Дня Безпечного Інтернету.

У рамках заходу з учнями 7-11 класів було проаналізовано тему «Інтимне селфі в Інтернеті — жарт чи небезпечний ризик?». Дана тема  була рекомендована Міністерством освіти і науки України з метою захисту дітей від злочинів та шахрайства в Інтернеті, адже з  січня 2017 по червень 2018 року на дитячу гарячу лінію в Україні звернулися 2  627 дітей щодо секстингу, а проблема онлайн-грумінгу хвилювала 1 047 дітей.

В ході заняття учні зрозуміли зміст понять «секстинг» та «онлайн-грумінг, дізналися, якими можуть бути їх наслідки, як слід діяти та де можна отримати допомогу у разі потрапляння в ситуації секстингу чи онлайн-грумінгу.

У другій частині заходу школярі приєдналися до online-уроку, на якому прослухали виступи експертів на теми:

  • Кібератака та інтернет-шахрайство.
  • Як хакери використовують вразливості людей.

З цього уроку школярі отрималии інформацію про те, як захистити домашній WiFi, та як безпечно користуватися WiFi у місцях загального перебування. Познайомилися із структурою Національної кіберполіції та напрямками її роботи. Отримали рекомендації щодо того, як не потрапити під кібернетичні атаки, несанкціоновані втручання у комп’ютери та їх системи, уникнути вірусного зараження комп’ютерів та не стати жертвою інтернет-шахрайства.

Інформація, отримана учнями під час заходу, була актуальною та пізнавальною у контексті сьогодення.